Ana içeriğe geç
Gram Altın 6.587,60 -0,13% USD/TRY 50,1602 +0,15% EUR/TRY 56,4271 +0,01% Sterlin 67,5618 +0,02% Bitcoin 75.979,23 -5,72% BIST 100 11.333,27 -1,26%
PiyasaDetay

YEOTK Bilanço Analizi 2026 Kâr Arttı, Alacaklar Büyüdü

YEO Teknoloji’nin dokuz aylık ana ortaklık net kârı yüzde 64 artarken FAVÖK iki katına çıktı. Üçüncü çeyrekte kâr gerilerken büyüyen proje alacakları ve nakit akışı öne çıktı.

Yayınlandı 6 dk Güncellendi
Yayınlanma
Okuma Süresi 6 Dakika
Güncellendi
YEOTK enerji yatırımları ve bilanço analizi
YEO Teknoloji 2026 üçüncü çeyrek finansal sonuçları
PiyasaDetay’ı Google’da tercih edilen kaynaklara ekle Google’da tercih edilen kaynaklara ekle
Okuma ayarı

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), 2026’nın ilk dokuz ayında satışlarını yüzde 31,3 artırarak 17,50 milyar TL’ye taşıdı. Ana ortaklığa ait net kâr yüzde 64,1 yükselişle 1,53 milyar TL olurken şirketin faaliyet raporunda açıkladığı FAVÖK iki kattan fazla artarak 4,45 milyar TL’ye ulaştı.

Ancak üçüncü çeyrek tek başına incelendiğinde kâr artışı aynı hızda devam etmedi. Temmuz-eylül döneminde ana ortaklık net kârı geçen yılın aynı çeyreğine göre yaklaşık yüzde 21,7 azalarak 826,6 milyon TL’ye geriledi. Bilanço açısından başka bir önemli ayrım ise müşteri sözleşmelerinden doğan varlıklardaki 12,52 milyar TL’lik bakiye ve ticari alacaklardaki büyüme.

İçindekiler
  1. YEOTK 2026 üçüncü çeyrek bilanço görünümü
  2. Üçüncü çeyrekte kâr neden farklı yönde hareket etti?
  3. YEO’nun büyümesini hangi faaliyetler taşıyor?
  4. Nakit akışı düzeldi ama tahsilat riski ortadan kalkmadı
  5. Finansal borç gerilerken vade ve likidite nasıl değişti?
  6. YEOTK bilançosu nasıl geldi?

PiyasaDetay bilanço analizi

YEOTK 2026 üçüncü çeyrek bilanço görünümü

Dokuz aylık satış, brüt kâr ve şirketin raporladığı FAVÖK güçlü büyürken üçüncü çeyrekte ana ortaklık net kârı geriledi. İşletme nakit akışı pozitife döndü; buna karşılık proje alacaklarının büyüklüğü, yatırım harcamaları ve kısa vadeli yükümlülükler izlenmeli.
Genel görünüm
Karma-pozitif
Satışlar +%31,3Şirket FAVÖK’ü +%103,2Ana ortaklık kârı +%64,13Ç ana ortaklık kârı -%21,7İşletme nakdi pozitife döndü

Dokuz aylık ana göstergeler

2026/9 ile 2025/9; finansal tablolardaki karşılaştırılabilir satın alma gücü esas alınmıştır.
Net satışlar↑ %31,3
2025/913,33 milyar TL
2026/917,50 milyar TL
Brüt kâr↑ %71,6
2025/93,05 milyar TL
2026/95,23 milyar TL
FAVÖK (şirket raporu)↑ %103,2
2025/92,19 milyar TL
2026/94,45 milyar TL
Şirketin faaliyet raporundaki FAVÖK tanımı kullanılmıştır.
Ana ortaklık net kârı↑ %64,1
2025/9934,3 milyon TL
2026/91,53 milyar TL

Nakit, borç ve tahsilat göstergeleri

İşletme nakit akışı
Pozitife döndü
3,31
milyar TL
2025/9 döneminde 846,9 milyon TL nakit çıkışı vardı.
Proje sözleşmesi varlıkları
Yüksek bakiye
12,52
milyar TL
2025 sonunda 11,18 milyar TL idi; nakde dönüşüm hızı önemli.
Net finansal borç
Tanımlanan bazda
5,59
milyar TL
7,71 milyar TL finansal yükümlülükten 2,12 milyar TL nakit düşülerek hesaplandı.
Yatırım nakit çıkışı
Yüksek yatırım dönemi
3,64
milyar TL
İşletme nakit girişinin üzerinde; net yatırım nakit akışıdır.

Üçüncü çeyrekte kâr neden farklı yönde hareket etti?

Temmuz-eylül döneminde satışlar 7,41 milyar TL’den 8,73 milyar TL’ye çıkarak yüzde 17,7 büyüdü. Brüt kâr 1,78 milyar TL’den 2,23 milyar TL’ye yükseldi. Brüt kâr marjı da yaklaşık yüzde 24,0’ten yüzde 25,5’e çıktı. Esas faaliyet kârı yüzde 39,9 artışla 1,96 milyar TL’ye ulaştı.

Bu operasyonel artış net kâra aynı ölçüde yansımadı. Üçüncü çeyreğin finansman giderleri 703,7 milyon TL’den 1,01 milyar TL’ye yükselirken finansman gelirleri 520,3 milyon TL düzeyinde kaldı. Çeyreğin ertelenmiş vergi gideri de 252,9 milyon TL oldu. Toplam konsolide net kâr 1,18 milyar TL olmasına rağmen kontrol gücü olmayan paylara 357,9 milyon TL ayrılmasıyla ana ortaklık net kârı 826,6 milyon TL’de kaldı. Bir yıl önce aynı çeyrekte kontrol gücü olmayan payların sonucu negatife dönmüş, ana ortaklığa düşen kâr 1,06 milyar TL’ye ulaşmıştı. Dolayısıyla iki çeyrek arasında ana ortaklık kârındaki yüzde 21,7 düşüşü yalnızca faaliyetlerin bozulmasıyla açıklamak doğru değil.

YEO’nun büyümesini hangi faaliyetler taşıyor?

Finansal dipnotlardaki segment dağılımı, dokuz aylık 17,50 milyar TL satışın 17,23 milyar TL’sinin taahhüt faaliyetlerinden geldiğini gösteriyor. Ticari faaliyet gelirleri 175,4 milyon TL, elektrik satışları ise 95,6 milyon TL ile sınırlı. Başka bir ifadeyle cironun yaklaşık yüzde 98,5’i taahhüt tarafında oluşuyor. Bu dağılım nedeniyle şirketi bugün yalnızca batarya üreticisi veya elektrik üreticisi gibi değerlendirmek yanıltıcı.

Faaliyet raporuna göre YEO, Romanya’da DEFIC Globe üzerinden güneş enerjisi yatırımları geliştirirken Reap Batarya ile depolama sistemleri tedarikini genişletiyor. Özbekistan’daki 36,9 milyon dolarlık şebeke modernizasyonu sözleşmesi, Endoks ile 31,15 milyon dolarlık batarya anlaşması ve Romanya’daki proje çalışmaları gelecek dönemler için iş hacmi oluşturabilecek örnekler. Ancak sözleşme bedellerinin tamamı imza tarihinde hasılata dönüşmez; gelir kaydı ilerleme, teslimat ve muhasebe koşullarına bağlıdır.

YEO’nun Azerbaycan’daki batarya yatırımlarına ilişkin önceki açıklamalarını 58,6 milyon dolarlık enerji depolama projesi haberimizde değerlendirmiştik.

Nakit akışı düzeldi ama tahsilat riski ortadan kalkmadı

Şirketin işletme faaliyetlerinden nakit akışı geçen yılın dokuz ayında 846,9 milyon TL negatifken bu yıl 3,31 milyar TL pozitife döndü. Bununla birlikte işletme sermayesi hareketlerinin ayrıntısı dengeli okunmalı. Ticari alacaklar 3,27 milyar TL, müşteri sözleşmelerinden doğan varlıklar 3,53 milyar TL nakit kullanımına karşılık gelirken ticari borçlardaki 7,03 milyar TL’lik artış nakit akışını destekledi.

Bilanço tarihindeki ticari alacak bakiyesi 2,38 milyar TL’den 5,19 milyar TL’ye yükseldi. Müşteri sözleşmelerinden doğan varlıklar da 12,52 milyar TL’ye ulaştı. Proje şirketlerinde hakediş ve tahsilat takvimi bilanço kalemlerinin büyüklüğünü etkileyebilir. Bu yüzden güçlü faaliyet kârının müşteri tahsilatlarına ne hızda dönüştüğü, gelecek çeyrekte satış büyümesi kadar önemli olacak.

Nakit akışının kritik ayrımı: İşletme faaliyetlerinden 3,31 milyar TL nakit üretilmesine karşılık yatırım faaliyetlerinde net 3,64 milyar TL nakit kullanıldı. İşletme nakdi eksi net yatırım nakit akışı yaklaşımıyla yaklaşık 328 milyon TL negatif bakiye oluşuyor. Bu tutar, yatırım amaçlı nakit hareketlerinin kapsamı nedeniyle standart bir serbest nakit akışı tanımıyla bire bir aynı olmayabilir.

Finansal borç gerilerken vade ve likidite nasıl değişti?

Finansal borç ve kiralama yükümlülüklerinin dipnot toplamı 2025 sonundaki 8,83 milyar TL’den 7,71 milyar TL’ye geriledi. Nakit ve nakit benzerleri 2,12 milyar TL olduğundan aynı tanımla hesaplanan net finansal borç yaklaşık 5,59 milyar TL. Önceki yıl sonundaki yaklaşık 6,48 milyar TL’ye göre iyileşme var. Finansal yatırımlar bu hesapta nakit benzeri olarak düşülmedi.

Buna karşılık toplam kısa vadeli yükümlülükler 21,06 milyar TL düzeyinde. Cari oran yaklaşık 1,15; bu göstergenin 1’in üzerinde bulunması, yüksek ticari borç ve projeye bağlı işletme sermayesi ihtiyacının tek başına ortadan kalktığı anlamına gelmiyor. Kısa vadeli kredi ve benzeri yükümlülükler içinde özellikle 4-12 ay vadeli borçların payı artmış durumda.

YEOTK bilançosu nasıl geldi?

Dokuz aylık bilanço, satış ve marj büyümesi ile işletme nakit akışındaki toparlanma açısından olumlu sinyaller veriyor. Brüt marj yüzde 22,9’dan yüzde 29,9’a, şirketin raporladığı FAVÖK marjı yüzde 16,4’ten yüzde 25,4’e yükseldi. Üçüncü çeyrekte ana ortaklık net kârının yıllık bazda gerilemesi ise bu pozitif tabloyu dengeleyen unsur.

Önümüzdeki dönem için üç somut gösterge öne çıkıyor: 12,52 milyar TL’lik proje sözleşmesi varlıklarının hakedişe ve nakde dönüşmesi, 5,19 milyar TL’lik ticari alacakların seyri ve Reap Batarya ile uluslararası EPC projelerinin gelir-kârlılık katkısı. Romanya proje açıklamalarını incelerken de sözleşme ile gerçekleşen finansal sonuçları ayrı değerlendirmek gerekiyor.

YEOTK payları 5 Kasım 2026 seansını yüzde 4,11 düşüşle 23,32 TL’den tamamladı. Gün sonu aracı kurum dağılımında Bank of America net satıcı, Ziraat Yatırım net alıcı tarafta yer aldı. Ancak üçüncü çeyrek bilançosu seans sonrasında açıklandığından bu fiyat hareketi bilanço tepkisi olarak yorumlanamaz.

Veri ve yöntem notu: Finansallar şirketin 30 Eylül 2026 satın alma gücüne göre düzeltilmiş konsolide tablolarından alındı. FAVÖK’te faaliyet raporunun 4,45 milyar TL’lik tanımı kullanıldı; platformların standartlaştırılmış hesapları farklı olabilir. Faaliyet raporundaki 2026/9 net kâr marjı satırında %25,4 yazsa da konsolide net dönem kârının satışlara bölünmesiyle yaklaşık %11,7 bulunuyor; analizde hesaplanan marj esas alındı.
Bu analiz, YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş.’nin 2026 dokuz aylık konsolide finansal tabloları, dipnotları ve faaliyet raporuna dayanır. Değerlendirmeler yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar

Görüşünüzü paylaşabilirsiniz. Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmaz. Spam ve reklam içerikli yorumlar onaylanmaz.